تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

مقدار نفقه زن,میزان نفقه زن

سؤالات مشابه با "نفقه زن چقدر است؟" به شرح زیر می‌باشد:

نفقه زن چقدر است؟  مقدار نفقه زن چه میزان است؟  مقدار نفقه قانونی چقدر است؟  میزان نفقه زن چقدر است؟

نفقه زوجه شامل همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن است و در قانون چنین مقررشده است: «نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن، از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل، و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به‌واسطهٔ نقصان یا مرض ». لذا در خصوص نفقه زن، چنانکه از ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی برمی‌آید، وضعیت و احتیاجات زن به‌طور متعارف ملاک عمل است نه وضعیت مرد. پس اگر زن از خانواده متمکنی باشد، شوهر به‌ناچار باید وسایل زندگی او را، آن چنانکه شأن و وضع اجتماعی و خانوادگی او اقتضا می‌کند، فراهم آورد. دیوان عالی کشور در رأی شماره ۲۳/۲۹۲ این نظر را نیز به شرح زیر تأیید کرده است: «ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی کیفیت نفقه را که بر عهدهٔ شوهر است به طریق متناسب با وضعیت زن مقرر داشته و در صورت عادت داشتن زن به داشتن خادم یا احتیاج به هزینه بیشتر برای مسکن و غذا، در این صورت حق مطالبه آن را از شوهر خواهد داشت».

 همان‌طور که از توضیح بالا می‌توان استنباط کرد این است که میزان نفقه مقدار مشخصی نبوده و طبق نظر دادگاه با توجه به شئون زوجه متغیر است. مبلغ نفقه پس از تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته طبق وضعیت زن و سطح زندگی او توسط دادگاه مشخص می‌گردد.

نفقه زن چقدر است

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما