تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

طلاق توافقی دوران عقد,مراحل طلاق توافقی در دوران عقد

سؤالات متداول در خصوص طلاق توافقی دوران عقد به شرح زیر می‌باشد:

طلاق توافقی دوران عقد چگونه است؟  مراحل طلاق توافقی در دوران عقد چگونه است؟  شرایط طلاق توافقی در دوران عقد به چه صورت است؟  طلاق توافقی در دوران عقد به چه نحو است؟

در چند صورت است که طلاق توافقی صورت می‌پذیرد . یکی از آن‌ها این است که زن کراهت دارد و مایل نیست که به زندگی مشترک ادامه دهد و در مقابل مرد مایل به ادامه زندگی است . لیکن در مقابل مالی که زن به او می‌دهد (آن مال می‌تواند کمتر ، برابر و یا حتی بیشتر از مهریه باشد ) راضی به طلاق می‌شود . در این حالت که اصطلاحاً به آن طلاق خلع می‌گویند چه طلاق توافقی در دوران عقد باشد چه در حین زندگی زناشویی ، حدی برای مالی که از طرف زن به مرد داده می‌شود مشخص نشده است .  به‌طور مثال می‌تواند یک سکه از مهریه را به شوهر ببخشد و یا حتی تمام مهریه را.

از دیگر موارد طلاق توافقی آن است که هر دو نفر ( زوج و زوجه ) مایل به ادامه زندگی نیستند. در این حالت که به آن طلاق مبارات گفته می‌شود  اگر طلاق در دوران عقد و قبل از دخول باشد با توجه به اینکه میزان مهریه متعلقه به زن در این حالت نصف مهریه اوست لذا حداکثر مالی که زن به شوهر می‌دهد محدود به نصف مبلغ مهریه می‌گردد.

در دیگر موارد ، طبق آنچه در بخش شرایط و مراحل طلاق توافقی ذکر شد ، طلاق توافقی در زمان عقد تفاوتی با طلاق توافقی در حین زندگی زناشویی ندارد. علی ایحال به‌منظور ثبت طلاق ، گواهی پزشک ذی‌صلاح در خصوص وجود و یا عدم وجود جنین لازم می‌باشد و صرف اینکه زوجین عنوان کنند باهم رابطه نداشتند کفایت نمی‌کند.

طلاق توافقی دوران عقد

ن طلاق خلع می گیند ییمیسشس بببب

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما