تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

طلاق زن باردار چه شرایطی دارد؟

سؤالات متداول در خصوص طلاق زن باردار به شرح زیر می‌باشد:

طلاق زن باردار به چه نحو است؟  شرایط طلاق زن باردار چگونه است؟  طلاق در دوران بارداری به چه صورت است؟

همانطور که در بخش شرایط طلاق ذکر شد ، یکی از شرایط طلاق زن ، پاک بودن زن و دیگری عدم نزدیکی از پایان قاعدگی تا طلاق است . حال با توجه به توضیحات زیر ، قانون‌گذار دلایل فوق را مانع طلاق زن باردار ندانسته.

معمولاً در دوران حاملگی عادت زنانگی و نفاس وجود ندارد. مع‌هذا چون در بعضی از زنان حتی در دوران بارداری حال قاعدگی دیده می‌شود، قانون‌گذار به‌عنوان استثناء پاکی زن را در این مورد شرط ندانسته است (ماده ۱۱۴۰ قانون مدنی).

در توجیه این استثناء گفته‌اند ، شرایط طلاق زن اعم از پاک بودن زن و عدم نزدیکی از پایان قاعدگی تا طلاق ( ماده ۱۱۴۱ قانون مدنی ) جهت معلوم شدن بارداری زن و جلوگیری از اختلاط نسل است و به همین جهت چون شرایط فوق برای زن باردار مطرح نیست می توان زن باردار را در همه حال طلاق داد.

همانطور که در مباحث قبل گفتیم فلسفه ماده ۱۱۴۱ ظاهراً آن است که طلاق را به تأخیر اندازد، تا برای زن و شوهر فرصت تفکر و انصراف از طلاق و تصمیم به ادامهٔ زندگی زناشویی ازنظر مصلحت خود و فرزندانشان باقی بماند و بدین‌وسیله از طلاق جلوگیری شود. مخصوصاً معلوم شدن بارداری زن یا عدم آن باگذشت دوره طهر مواقعه در اخذ تصمیم راجع به طلاق مؤثر است و چه‌بسا موجب انصراف از طلاق خواهد شد. لذا شاید استثناء مربوط به طلاق زن باردار را بتوان چنین توجیه کرد که تصمیم به طلاق در این مورد حاکی از اختلاف عمیق زن و شوهر و عدم موفقیت خانواده است و در این صورت نیازی به تأخیر طلاق نیست.

طلاق زن باردار چه شرایطی دارد؟

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما