تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

شرایط طلاق غیابی از طرف زن

سؤالات متداول در خصوص شرایط طلاق غیابی به شرح زیر می‌باشد:

شرایط طلاق غیابی چیست؟  شرایط طلاق غیابی از طرف زن چگونه است؟  شرایط طلاق غیابی برای زن به چه صورت است؟  طلاق غیابی زن به چه نحو است؟  طلاق غیابی شرایط چطور است؟

با توجه به ماده ۱۰۲۳ باید گفت دادگاه هنگامی می‌تواند حکم طلاق غیابی صادر کند که پس از دریافت درخواست طلاق از جانب زن دریکی از جراید محل و یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار تهران سه دفعه متوالی هرکدام به فاصله یک ماه آگهی کند و اشخاصی را که ممکن است از غایب خبری داشته باشند دعوت نماید که اگر خبری دارند به اطلاع دادگاه برسانند. هرگاه یک سال از تاریخ نشر اولین آگهی بگذرد و حیات غایب ثابت نشود، دادگاه حکم طلاق صادر می‌کند. بنابراین قبل از گذشتن لااقل پنج سال از تاریخ آخرین خبر غایب ، دادگاه نمی‌تواند حکم طلاق به علت غیبت شوهر صادر کند.

مقررات قانون مدنی درزمینهٔ طلاق زوجهٔ غایب مبتنی بر فقه امامیه است. البته تشریفات راجع به آگهی و گذشتن یک سال از تاریخ نشر نخستین آگهی در کتب فقهی دیده نمی‌شود ولی فقها از فحص از حال غایب سخن گفته‌اند که قانون مدنی با توجه به مقتضیات زمان شیوهٔ خاصی برای آن مقرر داشته است و این شیوه منافاتی با اصول و قواعد فقهی ندارد. حتی بعضی از فقهای جدید به امکان استفاده از رسانه‌های گروهی امروز برای کسب اطلاع از غایب تصریح کرده‌اند.

در فقه امامیه گفته‌اند: اگر مفقود مالی داشته باشد که از آن بتوانند نفقهٔ زوجه‌اش را بدهند، یا ولی شوهر یا شخص دیگری مجاناً نفقه او را بدهد، زن باید صبر کند و نمی‌تواند با دیگری ازدواج نماید. لیکن قانون مدنی به‌طور مطلق بعد از انقضاء مدت مقرر، حق طلاق برای زن قائل شده است.

شرایط طلاق غیابی از طرف زن

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما