تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

تمکین زن از شوهر

سؤالات مشابه با "تمکین چیست؟" به شرح زیر می‌باشد:

تمکین چیست؟  تمکین زن از شوهر چگونه است؟  قانون تمکین به چه صورت است؟  تمکین کردن به چه نحو است؟  شرایط تمکین چطور است؟  حق تمکین چیست؟

تمکین در لغت به معنی قبول کردن ،  پذیرفتن و فرمان کسی را پذیرفتن است و معنی تمکین در زندگی مشترک ، اول آنکه زوج و زوجه به وظایف زناشویی خود در قبال هم عمل کنند و از برقراری رابطهٔ جنسی نسبت به هم  سرباز نزنند و دیگر اینکه زن ریاست شوهر در خانواده را در حدود عرف و قانون بپذیرد . لذا مقام ریاست خانواده برای مرد و وظیفهٔ تمکین برای زن ایجاب می‌کند که هرگاه در امور خانواده و تربیت اولاد و معاشرت‌ها و اعمال زن اختلاف‌نظری بین زن و مرد وجود داشته باشد، زن ازنظر شوهر پیروی کند، مگر اینکه مجوز قانونی برای عدم اطاعت از شوهر وجود داشته باشد. به‌طور مثال اگر مرد برخلاف عرف از خروج زن از خانه و بازدید خویشان و دوستانش جلوگیری کند، رفتار او سوء معاشرت به شمار می‌آید .

عمده مواردی که در خصوص تمکین موردبحث قرار می‌گیرد ، شغل زن و محل زندگی مشترک است که در بخش بعد موردبررسی قرار خواهیم داد.

 

لازم به ذکر است ، در مواردی که به علل مختلف مثل دعوا و جروبحث ، زن منزل را ترک می‌نماید  و مرد خواهان بازگشت زن به منزل است نیز دادخواست الزام به تمکین توسط مرد به دادگاه ارائه می‌شود. که به این مورد نیز در بخش الزام به تمکین اشاره‌شده است.

تمکین چیست

زیر مجموعه ها

تمکین یعنی چه,تمکین زن,تمکین زوجه,تمکین زن از مرد

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما