تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

توقیف اموال برای مهریه,زندان مهریه

سؤالات مشابه در خصوص "آیا مهریه زندان دارد؟" به شرح زیر می‌باشد:

آیا مهریه زندان دارد؟  توقیف اموال برای مهریه چگونه است؟  زندان مهریه به چه صورت است؟  مهریه زندان به چه نحو است؟  حکم جلب مهریه چگونه است؟  زندان برای مهریه چگونه است؟

طبق ماده 22 قانون جدید مهریه ، تنها در صورت تمکن مالی مرد و عدم پرداخت مهریه به میزان حداکثر 110 سکه بهار آزادی ، امکان به زندان افتادن مرد وجود دارد و برای مقدار بیشتر از 110 سکه ، بحث زندان برای مرد مطرح نمی‌باشد.

لیکن در صورت معسر بودن مرد ، همان 110 سکه هم موجب به زندان رفتن مرد نمی‌شود و دادگاه با توجه به توان مالی مرد نسبت به پرداخت قسطی و یا مدت‌دار مهریه حکم خواهد داد.

در اینجا لازم به توضیح است که معسر کسی است که به دلیل نداشتن مالی به‌جز مستثنیات دین، قادر به تأدیه دیون خود نباشد و به‌طور خلاصه منزل مسکونی در حد عرف به همراه اثاثیه ، آذوقه و وسایل کسب‌وکار مور نیاز فرد را مستثنیات دین گویند.

از مطالب فوق می‌توان این‌گونه برداشت کرد که در صورت عدم توان مالی مرد در پرداخت مهریه ، مرد به زندان نخواهد افتاد ، مشروط به اینکه در زمان مناسب نسبت به ارائه دادخواست اعسار به دادگاه اقدام نماید.

در خصوص توقیف اموال نیز همان مطالب بالا مطرح می‌باشد و توقیف در خصوص مستثنیات دین صورت نخواهد گرفت. لذا اگر زوج اموالی بیش از مستثنیات دین داشته باشد طی دادخواست مطالبه مهریه از سوی زوجه حکم به توقیف اموال وی داده خواهد شد.

آیا مهریه زندان دارد

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما