تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

شرایط پرداخت مهریه,نحوه پرداخت مهریه

سؤالات متداول در خصوص پرداخت مهریه به شرح زیر می‌باشد:

شرایط پرداخت مهریه چگونه است؟  نحوه پرداخت مهریه به چه صورت است؟  پرداخت مهریه در طلاق به چه نحو است؟  نحوه پرداخت مهریه در طلاق چطور است؟  چگونگی پرداخت مهریه چیست؟  پرداخت مهریه زن به چه روش است؟  قانون جديد پرداخت مهريه چیست؟  قوانین جدید پرداخت مهریه چگونه است؟

برابر ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی، به‌مجرد عقد، زن مالک مهر می‌شود و اگر مهر عین معین باشد، آن عین به ملکیت زن برمی‌آید و اگر مهر عین کلی باشد، مثل مقداری طلا یا مبلغی وجه نقد به‌محض وقوع عقد، شوهر به زوجه بدهکار می‌شود و چنانچه مدت یا اقساطی برای تأدیه مقرر نشده باشد، زن می‌تواند آن را مطالبه کند. البته قبل از نزدیکی زن استحقاق دریافت نیمی از مهریه را دارد و با تحقق نزدیکی زن مستحق تمام مهر می‌شود.

لیکن در خصوص پرداخت مهریه ، درصورتی‌که مرد  دادخواست اعسار به دادگاه ارائه نماید و زوجه ناتوان در اثبات استطاعت مالی زوج در پرداخت مهریه باشد، با توجه به قانون جدید اعسار و منتفی شدن حبس ناشی از مدیونیت ، تقسیط مهریه و پرداخت مهریه به‌صورت قسطی ملاک عمل خواهد بود.

درنهایت ذکر این نکته قابل‌توجه است که در صورت مطالبه مهریه توسط زوجه و پرداخت آن توسط زوج می‌بایست این پرداخت طی یک سند رسمی و ثبت در دفترخانه و حتی در قالب یک سند یا رسید عادی و غیررسمی که به امضای زوجین رسیده ثبت شود تا در صورت نیاز قابل استناد باشد.

پرداخت مهریه

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما