تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

میزان مهریه قانونی

سؤالات متداول در خصوص قانون مهریه 110 سکه به شرح زیر می‌باشد:

قانون مهریه 110 سکه چیست؟  میزان مهریه قانونی چه مقدار است؟  مقدار مهریه چه قدر است؟  بهترین مهریه چیست؟  سقف مهریه چه مقدار است؟  سقف مهریه قانونی چیست؟  مهریه بالا به چه میزان اطلاق می شود؟  مهریه قانونی چیست؟

در حقوقی ما برای مهریه ازنظر مقدار، حداقل و اکثری معین نشده است و زوجین می‌توانند آن را با توافق یکدیگر تعیین کنند. ماده ۱۰۸۰ قانون مدنی در این زمینه می‌گوید: «تعیین مقدار مهر منوط به تراضی طرفین است».

لیکن طبق ماده۲۲ قانون جدید حمایت از خانواده ، هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا یک‌صد و ده سکّه تمام بهار آزادی یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول مقررات ماده دو قانون اجرای محکومیت‌های مالی است. چنانچه مهریه، بیشتر از این میزان باشد در خصوص مازاد، فقط ملائت زوج ملاک پرداخت است. رعایت مقررات مربوط به محاسبه مهریه به نرخ روز کماکان الزامی است.

در توضیح قانون جدید مهریه این‌چنین می‌توان بیان کرد که مهریه بیش از تعداد 110 عدد سکه بهار آزادی و یا معادل آن ، تنها در صورت ملائت زوج قابل پرداخت می‌باشد و ملائت ، توان مالی جهت پرداخت دین را گویند . از تعریف فوق مشخص می‌شود که پرداخت بیش از 110 عدد سکه مهریه فقط منوط به تمکن مالی زوج است و در صورت عدم تمکن مالی الزامی برای پرداخت وجود ندارد. لازم به ذکر است قوانین پرداخت مهریه برابر 110 عدد سکه و یا کمتر از آن همچنان مطابق با قبل می‌باشد و در صورت تمکن مالی زوج و عدم پرداخت مهریه و با درخواست زوجه موجب زندان رفتن زوج می‌گردد.

قانون مهریه 110 سکه

 

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما