تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

مهریه عندالمطالبه,احکام مهریه,شرایط مهریه

سؤالات متداول در خصوص مهریه عندالاستطاعه به شرح زیر می‌باشد:

مهریه عندالاستطاعه چیست؟  مهریه عندالمطالبه چیست؟  احکام مهریه به چه صورت است؟  شرایط مهریه به چه نحو است؟  عندالاستطاعه مهریه چطور است؟  حکم مهریه چگونه است؟ 

برابر ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی «به‌مجرد عقد زن مالک مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید». بنابراین اگر مهر عین معین باشد، با تحقق نکاح، آن عین به مالکیت زن درمی‌آید و زن حق هرگونه انتفاع و تصرف مالکانه در آن خواهد داشت، چنانکه می‌تواند آن را بفروشد یا ببخشد یا اجاره دهد. اگر مهر عین کلی باشد، مانند مقداری پول یا طلا، به‌محض وقوع عقد، شوهر بدهکار آن می‌گردد و زن می‌تواند آن را مطالبه کند که این همان مهریه عندالمطالبه است زیرا که زمان و مهلتی برای آن مشخص نشده ، مگر اینکه مدت یا اقساطی جهت تأدیه آن منظور شده باشد و یا اینکه منوط به استطاعت و توانایی مرد در پرداخت مهریه باشد که به آن اصطلاحاً مهریه عندالاستطاعه می‌گویند . در این حالت هرگاه مرد توانایی مالی در پرداخت مهریه را داشته باشد موظف به پرداخت مهریه می‌باشد.

مهریه عندالاستطاعه

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما