تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

راههای فرار از مهریه

سؤالات مشابه در خصوص "چگونه مهریه ندهیم؟" به شرح زیر می‌باشد:

چگونه مهریه ندهیم؟  راههای فرار از مهریه چگونه است؟  فرار از مهریه به چه صورت است؟  راههای ندادن مهریه به چه نحو است؟  طلاق بدون مهریه چطور است؟

برابر ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی «به‌مجرد عقد ، زن مالک مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید» لیکن بااینکه زن به‌مجرد عقد مالک تمام مهر می‌شود، مالکیت او نسبت به نصف مهر متزلزل است و در صورتی مستقر خواهد شد که نزدیکی واقع شود. در صورت وقوع طلاق قبل از نزدیکی، مالکیت متزلزل زن نسبت به نصف مهر از میان خواهد رفت و این نصف به شوهر برمی‌گردد. ماده ۱۰۹۲ قانون مدنی در این زمینه مقرر می‌دارد: «هرگاه شوهر قبل از نزدیکی ، زن خود را طلاق دهد، زن مستحق نصف مهر خواهد بود و اگر شوهر بیش از نصف مهر را قبلاً داده باشد، حق دارد مازاد از نصف را عیناً یا مثلاً یا قیمتاً استرداد کند».

امکان عدم پرداخت مهریه پس از نزدیکی در هیچ صورت ، ازلحاظ قانونی مجاز نمی‌باشد. لیکن قبل از نزدیکی اگر فسخ ازدواج صورت بگیرد که آن‌هم ناشی از عیوب موجود در زن ، تدلیس و یا تخلف از شرط صفت باشد طبق ماده ۱۱۰۱ قانون مدنی زن مستحق مهریه نمی‌باشد.

چگونه مهریه ندهیم

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما