تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

رابطه زناشویی در دوران نامزدی

سؤالات متداول در خصوص رابطه زناشویی در دوران عقد به شرح زیر می‌باشد:

رابطه زناشویی در دوران عقد چیست؟  رابطه زناشویی در دوران نامزدی چگونه است؟

رابطه زناشویی در دوران عقد ازجمله مباحثی است که غالباً موجب اختلاف‌نظر میان زوج و زوجه است. از یک‌سو زوجه تمایل دارد تا زمان واقعه عروسی و حضور ایشان زیر یک سقف تن به مسائل زناشویی ندهد از سوی دیگر زوجه پس از عقد ، رابطه زناشویی را حق مسلم خود می‌داند .

 

حال ما در اینجا ازلحاظ قانونی این موضوع را موردبررسی قرار می‌دهیم . چنانکه در بخش‌های قبلی سایت نیز اشاره شد  ، زن به‌مجرد عقد، مالک مهر می‌شود و می‌تواند آن را از شوهر مطالبه کند و قانون به زن این حق را داده است که تا مهر خود را دریافت نکرده، از تمکین خودداری نماید. ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی در این زمینه مقرر می‌دارد: «زن می‌تواند تا مهر به او تسلیم نشده از ایفاء وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند، مشروط بر اینکه مهر او حال باشد». خوب با توجه به مورد ذکرشده و با توجه به اینکه غالباً در ازدواج‌های صورت گرفته امروزی ، مهریه  بلافاصله پس از عقد به زن پرداخت نمی‌شود ، زن می‌تواند طبق این ماده‌قانونی از حق خود استفاده کرده و در دوران عقد و قبل از گرفتن مهریه از انجام روابط زناشویی خودداری کند . البته لازم به ذکر است طبق قانون مدنی ، زن در صورتی استحقاق نفقه خواهد داشت که از مرد تمکین کند و به تعبیر دیگر وظایف زناشویی را انجام دهد. پس در صورت عدم تمایل زوجه به روابط زناشویی در دوران عقد نمی‌تواند متوقع پرداخت نفقه از سوی زوج باشد.

رابطه زناشویی در دوران عقد

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما