تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

اثبات انجام کارهای منزل توسط زوجه به‌منظور دریافت اجرت‌المثل

پرسش:

مگر نه اینکه اجرت‌المثل در صورتیه که کار زن به درخواست مرد باشه؟حالا مرد میگه من درخواست نکردم . چطور میشه این موضوع را ثابت کرد؟

پاسخ وکیل اجرت‌المثل

 

طبق روال معمول در دادگاه خانواده اگر مرد مدرک قابل قبولی ( مثلاً فیش واریز وجه نقد یا رسید دریافت وجه توسط زوجه و ...) نداشته باشد با اعلام زوجه مبنی بر ارائه خدمات در منزل زوج و عدم دریافت حق‌الزحمه مربوطه ، دادگاه حکم به پرداخت اجرت‌المثل از سوی مرد می‌نماید . این مبلغ هم به‌صورت سالیانه و از تاریخ عقد تا وقوع طلاق توسط دادگاه محاسبه می‌شود.

عدم تعلق اجرت‌المثل در صورت ترک منزل

پرسش:

سلام من در حدود یک سال است که به دلیل اختلافی که با شوهرم داشتم از خونه خارج شدم و خونه بابام زندگی می‌کنم تو این مدت اصلاً خبری از شوهرم نشد و الان من می خوام حق‌وحقوق قانونیم را ازش بگیرم حالا سؤالم اینه که اجرت‌المثل فقط تو طول زندگی مشترک حساب میشه یا تو این یک سال هم به من اجرت‌المثل تعلق میگیره ، نفقه چی؟

پاسخ وکیل اجرت‌المثل

 

سلام ، از تاریخی که عقد کردید تا تاریخ خروجتان از منزل اجرت‌المثل به شما تعلق خواهد گرفت و زمانی که منزل را ترک کردید به شما اجرت‌المثل تعلق نخواهد گرفت لیکن از تاریخ خروجتان تا الآن نیز نفقه به شما تعلق خواهد گرفت.

توافق در خصوص اجرت‌المثل هنگام طلاق

پرسش:

سلام زوج و زوجه طلاق گرفتند و بعد از طلاق زوج فوت نموده  والان دیه به ورثه رسیده ، آیا اجرت‌المثل ایام زندگی با متوفی رو  می‌شود از وراث مطالبه نمود؟

پاسخ وکیل اجرت‌المثل:

سلام ، با توجه به اینکه قطعاً در دادنامه صادره در خصوص کلیه حقوق مالی زوجه تعیین تکلیف شده است موضوع فوق منفی است لیکن اگر توافقی صورت نگرفته شده باشد امکان مطالبه وجود دارد.

الزام پرداخت اجرت المثل در طلاق

پرسش:

سلام وقت به خیر، امروز دادگاه خانواده بودم. دادخواست طلاق رو همسرم داده به علت عدم سازش، قاضی پرسید اجرت المثل رو میخوام یا نه گفتم بله و بعد سعی کرد منو منصرف کنه. طوری توضیح میداد که انگار عملی نیست گرفتنش، میتونم بپرسم چرا؟ میشه بپرسم اجرت مثل بعد از طلاق کی داده میشه.

پاسخ وکیل اجرت المثل:

سلام ، اجرت المثل حق زوجه هست و می‌بایست هنگام طلاق پرداخت شود.

آیا حق اجرت المثل با اقدام برای طلاق ساقط می‌شود؟

پرسش:

زوجه درخواست پرداخت مهریه و اجرت المثل کرده و تمام اموال همسره خودش رو توقیف کرده اگر ایشون قبل  گرفتن مهریه و اجرت المثل اقدام به طلاق کند و شکایت نامه تنظیم کند مهریه و اجرت المثل به او نمیرسد یا خللی ایجاد میکند؟

پاسخ وکیل اجرت المثل:

سلام ، اگر منظورتان مهریه هست که حق زوجه بوده و قابل سقوط نیست مگر در موارد خاص.در مورد اجرت‌المثل تعیین پرداخت با در نظر گرفتن اوضاع‌واحوال و شرایط است.درهرصورت حقی از زوجه زایل نمی‌شود.

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما