تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

اعسار در پرداخت وجه سفته که بابت اجرت‌المثل داده‌شده است

پرسش:

سلام ، من برای پرداخت اجرت‌المثل در هنگام طلاق به زنم سفته دادم و قرار بود که تا 6 ماهه دیگه پرداخت کنم ولی به دلیل مشکلات مالی نتونستم پرداخت کنم والان زنم اقدام قانونی برای وصول وجه سفته کرده و من محکوم شدم. حالا سؤالم اینه که میتونم  ادعای اعسار کنم یا در سفته ادعای اعسار پذیرفته نیست؟

پاسخ وکیل اعسار:

با سلام ، نسبت به هر حکم محکومیت مالی محکوم‌علیه می‌تواند دادخواست اعسار و تقسیط دهد. فرقی بین محکومیت ناشی از منشأ سفته و غیره نیست.

انتقال مال و اموال جهت فرار از پرداخت مهریه

پرسش:

سلام ، اگر زوج اموالش و به دیگری انتقال بده و حساب‌های بانکیش و خالی کرده باشه! زوجه چطور میتونه به مهریه‌اش برسه؟

پاسخ وکیل اعسار:

 

سلام اگر مرد تقاضای اعسار داد بایستی معاملات یک سال قبلش رو مشخص کند اگر ثابت بشود به‌قصد فرار از دین بوده ، معامله باطل است .

دادخواست اعسار و رفع ممنوع‌الخروجی از بابت مطالبه مهریه زوجه

پرسش:

سلام ، در موردي كه زوجه از طريق اجراي ثبت بخشي از مهريه را مطالبه كرده باشد و زوج در هنگام ورود به ايران با ضبط پاسپورت مواجه شود ، آيا مراجعه به دادگاه و دادخواست اعسار مشكل را حل می‌کند يا خير ؟ ضمناً زوجه در حال حاضر خارج از ايران زندگي می‌کند ليكن در پرونده اجراي ثبت كه از طريق وكيل انجام داده آدرس ايران را اعلام كرده.

پاسخ وکیل اعسار:

 

سلام صرفاً طرح دادخواست اعسار باعث رفع ممنوعیت نخواهد شد طبق مقررات اداره اجرای اسناد رسمی ، زوج می‌بایست تمام مهریه به اجرا گذاشته‌شده و یا به‌عبارت‌دیگر دین خود را پرداخت کند و یا پس از صدور حکم اعسار نسخه حکم را ارائه کند که البته می‌بایست نیم عشر اجراییه را به نسبت مهریه اجرا گذاشته‌شده کامل پرداخت شود.

توقیف اموال شوهر و اعسار در مابقی مبلغ مهریه

پرسش:

اگر شوهر یک خانه و یک ماشین و یک مغازه اجاره داشته باشد و اینها ارزششان کمتر از مهریه زن باشه و اینهارو توقیف کنی مهریه به چه صورت پرداخت میشه؟

پاسخ وکیل اعسار:

سلام ، این اموال توقیف می‌شود و  به‌صورت مزایده فروخته خواهد شد و مابقی مبلغ مهریه می‌بایست به‌صورت نقد و یا در صورت ارائه دادخواست اعسار به‌صورت قسطی پرداخت شود.

آیا ادعای اعسار مانع صدور حکم زندان است؟

پرسش:

اگر مردی طی شکایت زنش بابت پرداخت مهره بدهکار بشه و در دادگاه محکوم شده باشه آیا ادعای اعسار مانع صدور حکم زندان است؟

پاسخ وکیل اعسار:

سلام ، مطابق ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، اگر پرداخت طلب شاکی که دادگاه مبلغ آن را تعیین کرده، ممکن نگردد، فرد بدهکار به تقاضای شاکی تا زمان اجرای حکم یا پذیرفته  شدن ادعای اعسار او یا جلب رضایت شاکی حبس می‌شود. چنانچه بدهکار تا 30 روز پس از ابلاغ اجراییه، ضمن ارائه صورت کلیه اموال خود، دعوای اعسار خویش را اقامه کرده  باشد، حبس نمی‌شود، مگر اینکه دعوای اعسار مسترد یا به‌موجب حکم قطعی رد یا اینکه اقساط خود را به‌موقع پرداخت نکند. البته لازم به ذکر است انطباق مطلب فوق تا تعداد 110 سکه مهریه است .

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما