تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

حضانت بچه بعد از طلاق

سؤالات متداول در خصوص حضانت فرزند بعد از طلاق به شرح زیر می‌باشد:

حضانت فرزند بعد از طلاق چه مراحلی دارد؟  حضانت بچه بعد از طلاق چگونه است؟  قوانین طلاق و حضانت فرزند به چه صورت است؟  سرپرستی فرزند به چه نحو است؟  سرپرستی کودک بعد از طلاق چطور است؟

همان‌طور که در بخش حضانت به آن اشاره شد طبق ماده 1169 اصلاحی در خصوص حضانت فرزند بعد از طلاق ، مادر تا سن هفت‌سالگی جهت حضانت بچه بعد از طلاق اولویت دارد و پس‌ازآن حضانت فرزند با پدر می‌باشد . لیکن حتی بعد از هفت‌سالگی هم اگر در خصوص حضانت طفل بین پدر و مادر اختلاف باشد و یا به عبارت بهتر اگر مادر با توجه به شرایط پدر مخالف واگذاری حضانت به پدر باشد ، دادگاه، با رعایت مصلحت کودک، تصمیم خواهد گرفت و حتی ممکن است حضانت طفل را به فرد ثالثی غیر از پدر و مادر واگذار کند.

هرگاه مادری که حضانت طفل با اوست با دیگری شوهر کند، برابر ماده ۱۱۷۰ قانون مدنی، نگاهداری طفل به پدر واگذار می‌شود، چون اغلب در این‌گونه موارد، مادر نمی‌تواند وظیفه نگاهداری طفل را، چنانکه باید، انجام دهد و جمع بین وظایف ناشی از حضانت و تکالیفی که ازدواج بر دوش او می‌گذارد دشوار است. مع‌هذا اگر دادگاه تشخیص دهد مادر بااینکه شوهر دیگری اختیار کرده برای نگاهداری طفل مناسب‌تر از پدر است، حضانت را به مادر خواهد داد .

هرگاه براثر ازدواج مادر حضانت طفل به پدر واگذار شود و پس از مدتی ازدواج مادر منحل گردد آیا حق خود را بر حضانت بازخواهد یافت؟ در فقه امامیه مسئله مورد اختلاف است. اکثر فقهای امامیه بر این عقیده‌اند که با انحلال ازدواج (به‌جز در ایام عده رجعیه) مادر حق خود را نسبت به حضانت بازخواهد یافت زیرا با زوال مانع، ممنوع عود می‌کند.

در حقوق جدید نیز به‌ویژه با توجه به آنچه در مسئلهٔ بهبود یافتن مجنون گفته شد، این نظریه قابل‌قبول است؛ لیکن باید یادآور شد که دادگاه درراه مصلحت طفل و بر اساس قانون حمایت خانواده می‌تواند از سپردن او به مادر خودداری کند و پدر را در حضانت ابقاء نماید.

حضانت فرزند بعد از طلاق

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما