تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

به اجرا گذاشتن مهریه,اجرای مهریه

سؤالات متداول در خصوص اجرا گذاشتن مهریه به شرح زیر می‌باشد:

مراحل به اجرا گذاشتن مهریه چگونه است؟  اجرای مهریه به چه صورت است؟  اجرای مهریه از طریق ثبت چطور است؟  نحوه به اجرا گذاشتن مهریه چگونه است؟  مراحل قانونی به اجرا گذاشتن مهریه به چه روش است؟

علاوه بر اینکه زوجه می‌تواند تا مهر به او تسلیم نشده از ایفای وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کنده برابر ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی، به‌مجرد عقد، زن مالک مهر می‌شود و اگر مهر عین معین باشد، آن عین به ملکیت زن برمی‌آید و اگر مهر عین کلی باشد، مثل مقداری طلا یا مبلغی وجه نقده به‌محض وقوع عقد، شوهر به زوجه بدهکار می‌شود و چنانچه مدت یا اقساطی برای تأدیه مقرر نشده باشد، زن می‌تواند آن را مطالبه کند. برای مطالبه و وصول مهره دو طریق قانونی وجود دارد: رجوع به مراجع قضایی و رجوع به دایره اجرای ثبت.

با توجه به اینکه در خصوص ارائه دادخواست مطالبه مهریه از طریق دادگاه در بخش‌های بعد به‌تفصیل صحبت شده است در این بخش به مطالبه مهریه از طریق رجوع به دوایر اجرای ثبت می‌پردازیم.

معمولاً مهر و میزان و خصوصیات آن در قبالهٔ نکاح درج می گردد و چون قبالهٔ نکاح جزو اسناد رسمی است و بر طبق مواد ۹۲ و ۹۳ قانون ثبت‌اسناد و املاک، مدلول سند رسمی راجع به دیون و املاک و اعیان بدون احتیاج به صدور حکمی از مراجع قضایی لازم‌الاجراست، زن می‌تواند از طریق دایرهٔ اجرای ثبت و صدور اجراییه ثبتی مهر خود را وصول کند.

لازم به ذکر است، مسکن موردنیاز و متناسب بدهکار و خانواده او را در برابر هر دینی و طلبی جزو مستثنایت دین می‌باشد، که درنتیجه، دوایر اجرای ثبت حق توقیف مسکن بدهکار را به‌منظور وصول طلب بستانکاران را ندارند. بنابراین اگر زوجه برای وصول مهر خود به اجرای ثبت مراجعه کند نمی‌تواند مسکن زوج را توقیف کند.

اجرا گذاشتن مهریه

زیر مجموعه ها

گرفتن مهریه,مطالبه مهریه,درخواست مهریه,شرایط گرفتن مهریه,گرفتن مهریه بعد از طلاق,دریافت مهریه,مهریه بعد از طلاق,نحوه مطالبه مهریه,شرایط گرفتن مهریه بعد از طلاق

مهریه زن بعد از فوت شوهر,گرفتن مهریه از پدر شوهر,مهریه زن شوهر مرده,مهریه بعد از فوت شوهر,مهریه زن پس از فوت شوهر,مهریه زن بعد از مرگ شوهر

دادخواست مطالبه مهریه,نمونه دادخواست مطالبه مهریه,درخواست مهریه از طرف زن

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما