تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

مجازات عدم تمکین زن

سؤالات متداول در خصوص الزام به تمکین به شرح زیر می‌باشد:

الزام به تمکین چیست؟  مجازات عدم تمکین زن چگونه است؟  حکم عدم تمکین زن به چه صورت است؟  الزام به تمکین زوجه به چه نحو است؟  حکم عدم تمکین زن چیست؟

در خصوص تمکین و عدم تمکین در بخش‌های قبلی همین مبحث به‌تفصیل سخن گفته‌شده است لیکن در اینجا به ذکر این نکته بسنده می‌کنیم که ، در صورت عدم تمکین زن ، مرد می‌تواند دادخواست الزام به تمکین به دادگاه ارائه ‌نماید و در صورت عدم وجود مشکل قانونی ، دادگاه حکم به تمکین زن می‌دهد. لازم به ذکر است طبق ماده ۱۱۰۸ قانون مدنی هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود.

همچنین اگر مرد  از ایفاء وظایف زناشویی سر باز زند زن می‌تواند با مراجعه به دادگاه الزام شوهر را به انجام‌وظیفه درخواست نماید. به‌علاوه عدم تمکین شوهر سوء معاشرت به شمار می‌آید و اگر از مصادیق عسر و حرج باشد، زن می‌تواند از دادگاه درخواست طلاق کند.

 

حال اگر دادخواست الزام به تمکین زن در خصوص بازگشت زن به منزل باشد ، دادگاه پس از بررسی و اطمینان از اینکه بازگشت زن ضرر بدنی ، شرافتی یا مالی برای او ندارد ، حکم به بازگشت زن به منزل مرد خواهد داد. البته ذکر این نکته لازم به ذکر است ، در مواقعی که حق تأمین محل سکونت طبق توافق قبلی با زن است مرد موظف است به محلی که زن برای زندگی مشخص کرده رجوع کند.

الزام به تمکین

زیر مجموعه ها

دادخواست الزام به تمکین,دادخواست عدم تمکین,دادخواست عدم تمکین زوجه

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما