تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

حضانت کودک

سؤالات متداول در خصوص تعریف کودک به شرح زیر می‌باشد:

تعریف کودک چیست؟  حضانت کودک چگونه است؟  تعریف طفل چیست؟  طفل کیست؟  

سن بلوغ و گذر از دوران کودکی بر اساس قانون مدنی و طبق تبصره یک ماده 1210 در پسر پانزده سال تمام قمری و در دختر نه سال تمام قمری است.

حضانت در درجهٔ اول حق و تکلیف طبیعی و قانونی پدر و مادر است که طفل را به دنیا آورده‌اند. این تکلیف تا زمانی که طفل به سن بلوغ نرسیده باقی است.

لیکن برای حضانت و نگهداری طفلی که پدر و مادر او جدا از یکدیگر زندگی می‌کنند چه پسر باشد چه دختر ، مادر تا سن هفت‌سالگی اولویت دارد و پس‌ازآن با پدر است.

 ازنظر عرف دوره کودکی پس از نوزادی شروع و تا رسیدن به سن قانونی ادامه می‌یابد. حدفاصل میان نوزادی و نوجوانی را عرف عام دورۀ کودکی می‌گویند

ازلحاظ فقهی تا هنگامی‌که یکی از علائم زیر در فردی ظاهرنشده باشد کودک محسوب می‌شود 1-روئیدن موی در بعض قسمت‌های بدن، (در صورت، زیر بغل و اطراف آلت)، 2-احتلام در پسران، 3-حیض در دختران، 4-رسیدن به سن 9 سال تمام در دختران و 15 سال تمام در پسران، 6-استعداد بارور شدن دختران خواهد بود.

تعریف کودک

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما