تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

حقوق شوهر

سؤالات متداول در خصوص حقوق مرد بر زن به شرح زیر می‌باشد:

حقوق مرد بر زن چیست؟  حقوق شوهر چگونه است؟  حقوق شوهر بر زن به چه صورت است؟  حقوق مرد در خانواده به چه نحو است؟

در فصل هشتم قانون مدنی ، در خصوص حقوق و تکالیف زوجین نسبت به یکدیگر سخن گفته‌شده است . در اینجا نظر به مطرح‌شدن مواد قانونی در باب حقوق زن بر شوهر در بخش‌های قبلی سایت حقوق مرد بر زن را مطابق مواد قانونی مربوطه موردبحث و گفتگو قرار خواهیم داد.

از تکالیف مشترک زوجین نسبت به هم طبق ماده ۱۱۰۳ مکلف بودن زن و شوهر به حسن معاشرت با یکدیگر و همچنین طبق ماده ۱۱۰۴ ، معاضدت ایشان در تشیید مبانی خانواده و تربیت اولاد خود است.

از اولین حقوقی که مرد بر زن دارد این است با قبول ریاست شوهر در خانواده طبق ماده ۱۱۰۵ قانون مدنی ، در مسیر زندگی مشترک گام بردارد. که از موارد ابتدایی آن طبق ماده ۱۱۱۴ قانون مدنی ، زن باید در منزلی که شوهر تعیین می‌کند سکنی نماید مگر آن‌که اختیار تعیین منزل به زن داده‌شده باشد. البته اگر طبق ماده ۱۱۱۵ قانون مدنی اگر بودن زن با شوهر در یک‌منزل متضمن خوف ضرر بدنی یا مالی یا شرافتی برای زن باشد زن می‌تواند مسکن علی‌حده اختیار کند و در صورت ثبوت مظنه‌ی ضرر مزبور، محکمه حکم بازگشت به منزل شوهر نخواهد داد و مادام که زن در بازگشتن به منزل مزبور معذور است نفقه بر عهده‌ی شوهر خواهد بود.

در مورد ماده فوق مادام که محاکمه بین زوجین خاتمه نیافته محل سکنای زن به تراضی طرفین معین می‌شود و در صورت عدم تراضی، محکمه با جلب نظر اقربای نزدیک طرفین، منزل زن را معین خواهد نمود و درصورتی‌که اقربایی نباشد خود محکمه، محل مورداطمینانی را معین خواهد کرد.

با توجه به ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی شوهر می‌تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند. فلذا از دیگر حقوق مرد بر زن این است که طبق در خصوص شغل و حرفه خود طبق این قانون رفتار نماید. البته طبق ماده ۱۱۱۸ قانون مدنی زن مستقلاً می‌تواند در دارایی خود هر تصرفی را که می‌خواهد بکند.

درنهایت و طبق ماده ۱۱۱۹ زوج می‌تواند هر شرطی که مخالف با مقتضای عقد نباشد در ضمن عقد ازدواج لازم بنمایند که پس از موافقت زوجه با آن ، ایشان ملزم به رعایت آن می‌باشد.

 

البته لازم به ذکر است که از بدیهیات حق مرد بر زن تن دادن به روابط زناشویی می‌باشد.

حقوق مرد بر زن

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما