تلفن رزرو ملاقات حضوری با وکلا

26155991

 

ساعات کاری

ساعت 4:00 بعد از ظهر الی 7:00 شب

 

درخواست طلاق,مراحل درخواست طلاق

سؤالات متداول در خصوص درخواست طلاق به شرح زیر می‌باشد:

درخواست طلاق چیست؟  مراحل درخواست طلاق چگونه است؟  فرم درخواست طلاق به چه صورت است؟  نحوه درخواست طلاق به چه نحو است؟  مدارک لازم برای درخواست طلاق چطور است؟  چگونگی درخواست طلاق؟  فرم طلاق نامه چگونه است؟  مدارک لازم جهت درخواست طلاق چیست؟

طبق مقررات قانون مدنی هرگاه زن بخواهد در موارد مذکور در قانون مدنی از شوهر طلاق بگیرد باید به دادگاه رجوع کند دادگاه در صورت احراز شرایط ، حکم به طلاق خواهد داد و هرگاه شوهر پس از قطعی شدن حکم از اجرای حکم دادگاه و طلاق خودداری کند، حاکم یا نماینده او اقدام به اجرای صیغهٔ طلاق و امضای سند آن به‌جای شوهر خواهد کرد.

 این امر مبتنی بر یک قاعده عمومی است که در فقه اسلامی با عبارت «الحاکم ولی الممتنع» بیان‌شده است. بنابراین هرگاه زن بخواهد از شوهر طلاق بگیرد، نیاز به‌حکم دادگاه دارد و این‌یک حکم تأسیسی است که وضعیت حقوقی جدیدی ایجاد می‌کند، درحالی‌که گواهی عدم امکان سازش که به نفع شوهر صادر می‌شود یک تصمیم اعلامی و حاکی از احراز عدم سازش است که به شوهر حق می‌دهد به دفتر طلاق مراجعه و زن خود را طلاق دهد.

 قابل‌ذکر است که قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق، به‌جای حکم طلاق، که باید علی‌الاصول به تقاضای زن صادر شود، اصطلاح گواهی عدم امکان سازش را به‌کاربرده است و به‌طورکلی، چنانکه گفتیم قانون مزبور در همهٔ موارد، صدور گواهی عدم امکان سازش را لازم شناخته است. کاربرد این اصطلاح در مواردی که شوهر متقاضی طلاق باشد درست است؛ لیکن در موردی که زن درخواست طلاق نماید خالی از اشکال نیست؛ زیرا در این صورت، دادگاه باید حکم طلاق که متضمن الزام شوهر به آن است صادر کند، نه گواهی عدم امکان سازش که اجبار و الزام از آن استنباط نمی‌شود. البته در عمل ممکن است گواهی عدم امکان سازش که به درخواست زن صادر می‌شود به‌منزلهٔ حکم تلقی گردد، تا شوهر مکلف به اجرای آن باشد و در صورت امتناع وی از اجرای حکم، نماینده دادگاه به‌جای شوهر اقدام به طلاق و امضای دفتر مربوط نماید.

درخواست طلاق,مراحل درخواست طلاق

 %

تلاش جهت رضایت موکل

 %

موارد موفق در پرونده های ارجاع شده به این دفتر

 

سال سابقه وکالت تخصصی

 

تعداد پرسشها و پاسخهای ارائه شده توسط وکلای ما

درباره دفتر وکالت تخصصی طلاق

خدمات صادقانه / مناسب ترین حق الوکاله

دفتر وکالت تخصصی طلاق با سابقه 14 ساله در این زمینه افتخار دارد تا اعلام نماید تمامی پرونده های ارجاعی با دقت و در کمترین زمان ممکن توسط وکلای مجرب و آشنا به زیر و بم مواد قانونی تا حصول نتیجه مطلوب با تمام قوا پیگیری می گردد.

بر اين اساس، این مرکز دارای بیشترین سطح رضایت مشتری در زمینه دعاوی حقوقی خانواده بوده و وظیفه خود می داند تا این سطح بالای کیفیت را بیش از پیش حفظ نماید .

خدمات وکالت در دعاوی و مشاوره حقوقی تاکنون ارائه شده

  •  وکالت در دعاوی طلاق
  •  وکالت در طلاق توافقی
  •  وکالت در دعاوی مهریه ، نفقه و اجرت المثل
  •  وکالت در دعاوی تمکین
  •  وکالت در دعاوی حضانت فرزند
  •  وکالت در کلیه دعاوی خانواده

محل درج پرسش حقوقی شما